Info o Voldemortovi/životopis

27. dubna 2007 v 21:46 | Farah |  LORD VOLDEMORT
Váša verná smrťožrútka Farah sa rozhodla, že sem pridá nejaké to info o jej milovanej postave z HP.

Ako ste už iste uhádli, jedná sa o Lorda Voldemorta/zamlada Toma Riddla
Tak dúfam, že sa bude lúbiť ;O)

Tom Marvolo Riddle- Lord Voldemort
"Najväčší čarodejník na svete"

Datum narození: 31. prosince1926

Vznik jména: Tomova matka jej stačila ještě před smrtí pojmenovat "Tom po mém otci, Rojvol po mém dědovi"

Jiná jména: "Lord Voldemort," "Ty-víš-kdo," "Ten-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit," "Pán Zla," "Tom." Brumbál říká že Tom začal používat "Lord Voldemort" pár let po tom co začal navštěvovat školu v Bradavicích

Jiný význam jména: "Voldemort"= ve francouzštině znamená "let smrti", "utéci smrti"

RODINA


Původ: "polovičný"; potomek Salazara Zmijozela

Matka: Merope Gauntová, zemřela v Londýně hodinu po porodu, byla potomkem Salazara Zmijozela

Otec: Tom Riddle, Mudla z vesnice Little Hanglote, který opustil Merope když se dozvěděl že je čarodějka, popisován jako bohatý, snobský, hrubý a proti-magii

Dětství: 1926-1938, vyrostl v mudlovském sirotčinci v Londýně. Siročinec byl čistý ale nuzný: holé a ponuré nádvoří, čtvercová budova obklopena vysokými ploty. Vrchní vychovatelka byla paní Coleová. Paní Coleová vzpomínala že Voldemort byl zvláštní dítě - zřídkakdy naříkal, a když byl starší začali se dít špatné věci dětem a zvířatům okolo sirotčince. Také kradl: jo-jo, stříbrný náprstek a foukací harmoniku.

Děda z otcovi strany: Pan Riddle, také z Little Hanglotu

Babička z otcovi strany: Marvola Gauntová, potomek Salazara Zmijozela

Tety, Strýcové: Jeho strýc (z matčiny strany) byl Morfin Gaunt

Sourozenci: žádní

Děti: žádné

Zvířata: velký had jménem Nagini

Tomova posedlost původem vedla k otcovraždě: V Bradavicích byl svým původem posedlý. Ačkoliv již od prvního roku věděl že je dědic Zmijozela, celý příběh zjistil po vystopování a navštívení svého strýce Morfina Gaunta během léta 1943. Morfin mu řekl, že jeho otce byl mudla a jeho matka byla potomkem Zmijozela. Poté Tom Morfina omráčil a šel do domu Raddleů kde zavraždil svého otce a prarodiče. Před opuštěním Malého visánku, šel zpět do Gauntovi chatrče a ukradl zlatý Zmijozelův prsten. Není známo jak, ale Tom také očaroval Morfina aby se k zločinu přiznal. Morfin byl za tyto vraždy odsouzen a poslán do Azkabanu.

Čoho se bojí: "smrt, ponižující smrt .... mohl by vidět sám sebe mrtvého."

Největší touha: JKR uvedla, že před zrcadlem z Erisedu by Voldemort viděl "Sám sebe, všemocného a nesmrtelného. To je to co chce."

VZHLED

(Tom Marvolo Riddle/Voldemort zamlada. To bol kus! Čo poviete? :O))

Jako šestnáctiletý Tom Raddle: popisován s vlasy černými jako uhel, "vysoký", "pohledný"; "s tmavýma" očima.

Rozeznávací rysy: dlouhé prsty, chladný úsměv

Voldemort okolo 20-30 let: Když Voldemort navštíví Brumbála asi 10 let po opuštění školy už není pohledný. Jeho smrtelně bledý obličej vypadal "voskově a zvláštně zdeformovaně a bělmo teď mělo krvavý vzhled"

Před Červíčkovým znovuzrozujícím lektvarem: "To, co v uzlíku přinesl, opravdu vypadalo jako skrčené dítě. Harry však ještě nikdy nespatřil nic, co by se lidskému dítěti podobalo tak málo. Nikde jediný vlásek, zato samá šupina a bylo to tmavé, syrové a zarudle černé. Ruce i nohy to mělo tenoučké a slaboučké, a obličej - žádné živé dítě nikdy takový nemělo - byl plochý a hadí, se zářícíma rudýma očima." (Ohnivý pohár 32)

Po Červíčkovým znovuzrozujícím lektvaru: popisován jako "vysoký a na kost vyzáblý muž" Jeho obličej byl "bělejší než lebka, s rozšířenýma, nepříčetně rudýma očima a snosem ploským, jakoby hadím, s úzkými štěrbinami místo nosních dírek" (Ohnivý pohár 32)

"Voldemort se přestal dívat na Harryho a začal si prohlížet své vlastní tělo. Jeho ruce připomínaly veliké bledé pavouky a on si dlouhými bílými prsty zálibně hladil hruď, paže i obličej. Jeho rudé oči s úzkými zorničkami, které vypadaly jako kočičí, zářily teď do tmy ještě jasněji." (Ohnivý pohár 33)

BRADAVICE


Léta: 1938-1945; poplatky placeny Bradavickým fondem

Kolej: Zmijozel.

Co Tom věděl před tím než nastoupil do prvního ročníku? Raddle nevěděl o svém původu ale přišel na svou sílu: "Mohu věcmi hýbat, aniž bych se jich dotýkal. Mohu donutit zvířata dělat co chci, aniž bych je cvičil. Mohu způsobit ošklivé věci lidem kteří mne otravují" (Tom Raddle, Princ dvojí krve) Tom také brzo zjistil, že má hadí jazyk. Poté co mu Brumbál řekl že je kouzelník, myslel si že matka byla mudla a že svou magii má po otci.

Kdy Tom zjistil že je dědicem Zmijozela? Tom v deníku (na konci 5. ročníku) řekl Harrymu: "Připouštím ovšem, že i mě překvapilo, jak mi to všecko vyšlo. Myslel jsem, že aspoň někdo si musí uvědomit, že Hagrid nemůže být Zmijozelův dědic. Dokonce i mně trvalo celých pět let, než jsem o Tajemné komnatě zjistil všecko, co se dalo, a objevil jsem tajný vchod... Jako kdyby na tohle měl Hagrid hlavu nebo sílu!" (Tajemná komnata 17) Tom musel zjistit že byl dědicem a o komnatě velice brzo po příjezdu do Bradavic (pravděpodobně během prvního roku v Bradavicích)

Výtvory: Deník vytvořen v roce 1943 na začátku jeho 6. ročníku. Brumbál zmínil že Tom rád získává trofeje: věci které si bere od svých obětí nebo věci ukradené, Zmijozelův prsten, Zmijozelův medailon, Mrzimorský pohár...

Ceny atd.: Prefekt (1942); Medaile za kouzelnické zásluhy; ocenění za "Speciální služby Bradavacím"; Primus (1944). Vynikal ve studiu: Brumbál řekl: "Byl jedním z nejlepších studentů jaké kdy Bradavice viděli"

PO BRADAVICÍCH


Poté co opustil Bradavice v roce 1945 začal pracovat v Borgin a Burkes v Obrtlé ulici. Jeho prací bylo hledat hodnotné věci a získávat je za nejnižší možnou cenu. Tuto práci ale náhle opustil a zmizel poté co zabil Hebzibu Smithovou kvůli zlatému medailonu který patřil Zmijozelovi a zlatému poháru který patřil Helze z Mrzimoru.

HŮLKA, SCHOPNOSTI, ATD.


Hůlka : tisové dřevo, délka 13 ½", jádro se skládá z jednoho Fawkesova péra

Schopnosti: Hadí jazyk, Nitrozpytec

Bubák: Smrt, kterou vidí jako něco ohavného, ostudného

Hlavní magie:

• Horcruxy (Viteály) rozdělení duše

• "Černá magie" znovuzrozující lektvar (krev jednorožce, Naginiho (had) jed, kost jeho otce, maso Červíčka, a Harryho krev) Voldemort úmyslně použil Harryho krev protože chtěl mít v krvi kouzlo které Lily přenesla na Harryho tzv. "trvalou ochranu"


VOLDEMORTOVI PŘISLUHOVAČI

: Voldemort vytvořil Smrtijedy deset let po opuštění Bradavic. Prvními známými členy (1956) byli Antonin Dolohov, Mulciber, Nott and Rosier.


Smrtijedi a další následovníci: Peter Pettigrew (Červíček), Avery, Lucius Malfoy, Draco Malfoy, Severus Snape, Barty Srk Junior, Walden Macnair, Nott, Crabbe, Goyle, Antonin Dolohov, Travers, Mulciber, Augustus Rookwood, Ludo Bagman, Bellatrix Lestrange, Rodolphus Lestrange, Rabastan Lestrange, Alecto, Amycus, the Carrows, Yaxley, Fenrir Šedohřbetý, Igor Karkaroff (mrtev), Evan Rosier (mrtev), Gibbon (mrtev), Wilkes (mrtev), Regulus Black (mrtev), Jugson

Kdo je Voldemortovým oblíbencem? Voldemort posílá ostatní aby plnili jeho příkazy, ale v podstatě pracuje sám. Brumbálova slova, "Od mnoha jeho Smrtijedů uslyšíš že jsou v jeho přízni, že jsou mu blízcí, nebo že mu rozumí. Jsou oklamáni. Lord Voldemort nikdy neměl přátelé a ani si nemyslím že by nějaké chtěl" (Albus Brumbál, Princ dvojí krve)

ZNÁMÉ OBĚTI Ufňukaná Uršula (nepřímo Baziliškem), Voldemortův otec a prarodiče, Hepziba Smithová, Frank Bryce, Susan Bonesová a prarodiče, Dorcas Meadows, Lily a James Potterovi, Bertha Jorkins (Červíček na Voldemortův příkaz) Cedric Diggory (Červíček na Voldemortův příkaz).

MOŽNÉ OBĚTI Amelia Bones (názor Kornelia Popletala)

CO CHCE?Jaká je Tomova motivace? JKR řekla že před zrcadlem z Erisedu by Voldemort viděl sám sebe všemocného a nesmrtelného.

VĚŠTBY


"Stane se to dnes večer."

"Pán temnot se skrývá o samotě a bez přátel, opuštěn svými následovníky. Jeho služebník posledních dvanáct let strávil v řetězech. Dnes večer, ještě před půlnocí, se tento služebník osvobodí a vydá se spojit síly se svým Mistrem. Pán temnot za přispění svého služebníka znovu povstane, silnější a děsivější než kdy dřív. Dnes večer....před půlnocí...se služebník...vydá na cestu...aby se znovu připojil....ke svému Mistrovi.." (Sybil Trelawney, Vězeň z Azkabanu 16)

"Příchod toho, v jehož moci je porazit Pána všeho zla, se blíží....narodí se těm, kteří se mu již třikrát postavili, na samotném sklonku sedmého měsíce roku...a Pán zla ho poznamená jako sobě rovného; on však bude mít moc, jakou Pán zla sám nezná....proto jeden z nich musí zemřít rukou druhého, neboť ani jeden nemůže žít, jestliže druhý zůstává naživu....Ten, v jehož moci je porazit Pána všeho zla, se narodí, až sedmý měsíc bude umírat..." (Sybil Trelawney, Fénixův řád 37)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Essylt Essylt | Web | 27. dubna 2007 v 22:09 | Reagovat

Tééda Farah ty jsi ale šikulka :)

Řekni mi, kam na to chodíš?? Zdá se, že smrtijedka Essylt se bude muset činit, aby nebyla pozadu :D

Jinak už zase jsem změnila desing :D Jsem děsná, viď??

2 Farah Farah | Web | 28. dubna 2007 v 16:46 | Reagovat

:O))) LOL! Tak sa pekne čiň! Inak desing je woow-ový! Nie! Viac, než to! Je cool! A ja som tiež děsná! Tiež mením desingy až moc často ;)

3 Essylt Essylt | Web | 28. dubna 2007 v 17:24 | Reagovat

Už mám zase choutky ho změnit :D já si prostě nemůžu pomoci :D

4 Shailla Shailla | 29. dubna 2007 v 9:51 | Reagovat

Jeee no to je fak super clanok na jednotku.Skadial to secko mas?pochybujem ze len tak z hlavy ale ktovie no idem na bellu

5 Nelien Nelien | 11. května 2007 v 15:04 | Reagovat

wow teda! :D supeer! takových informací! jste se rozjeli! :D je to tu fakt bezva! a Farauško, je vidět, že tomíka fakt žereš! ;)))

6 Farah Farah | Web | 11. května 2007 v 22:36 | Reagovat

:O))) JJ!!! Ten je MOJ! ;)

7 Lenorka Lenorka | E-mail | Web | 19. května 2007 v 15:01 | Reagovat

Riadne dlhé...!

8 Ginny Ginny | 30. května 2007 v 13:44 | Reagovat

Tak já mám ráda Toma Riddlea,jako za mlada, ne Voldemorta.

A hmm.... má fakt dobrý hlášky co? :o)))

9 Ginny Ginny | 30. května 2007 v 13:45 | Reagovat

Mě se Tomášek taky líbí  :o)))

10 nikul nikul | Web | 14. července 2007 v 17:39 | Reagovat

www.nikipink.blog.cz

www.nikisiki.blog.cz

www.mysteryfoxyfox.wbs.cz

www.princessjesi.blog.cz

koukni se na moje blogy....

Wšude mas diplomy za soutěže o nej blog na světě =D

11 já | 8. září 2007 v 21:20 | Reagovat

Ahoj! mrkněte na muj blog  http://ladyvoldemort.blog.cz/ teprve jsem začala, ale pokud se vám bude líbit, budu zvesela rozvijet. Diky!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama